BlogProwadzimy blog, o tym jak dbać o Waszą skórę

Oxybrazja – peeling wodno-tlenowy

Oxybrazja – peeling wodno-tlenowy

INFUZJA TLENOWA Z OXYBRAZJĄ

Oxybrazja jest jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie kosmetologii, jest zabiegiem złuszczającym, bezdotykową metodą oczyszczania, dotlenienia, regeneracji i rewitalizacji skóry.

Oxybrazja to rodzaj peelingu gdzie czynnikiem złuszczającym jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej i tlenu emitowanych pod ciśnieniem przy pomocy urządzenia. Tlen ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych i naczyń włosowatych oraz poprzez dezynfekcję zahamować rozwój trądziku. Sól fizjologiczna jest sterylnym roztworem chlorku sodu w wodzie 0,9%.

Bardzo skutecznie łagodzi różnego rodzaju stany zapalne oraz nawilża i zmiękcza skórę.

Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego aplikatora, z którego pod ciśnieniem wydobywają się kropelki soli fizjologicznej. Ciecz uderzając o powierzchnię skóry złuszcza warstwę rogową naskórka. Zabieg ten najczęściej porównywana jest z mikrodermabrazją korundową. Z tego względu oxybrazja jest często nazywana mikrodermabrazją wodno-tlenową.

W przypadku oxybrazji, gdzie zabieg przeprowadzany jest metodą bezdotykową, eliminujemy mechaniczne podrażnienia skóry, a brak jakichkolwiek składników chemicznych to gwarancja bezpieczeństwa pacjenta.

Oxybrazja jest idealnym preludium do większości zabiegów kosmetycznych. Szeroki wachlarz możliwości zastosowania sprawia, że jest to idealna propozycja dla nawet najbardziej wymagających cer (naczyniowej, alergicznej). Bardzo efektywnie działa w przypadku rozstępów i doskonale nadaje się do leczenia łuszczycy.

Efekty zabiegu:

 • Wzrost elastyczności i napięcia skóry
 • Nawilżenie i wygładzenie naskórka
 • Rozjaśnienie cery i ujednolicenie kolorytu
 • Spłycenie blizn potrądzikowych
 • Redukuje i spłyca zmarszczki
 • Wspomaganie leczenia trądzika różowatego

Częstotliwość zabiegów:

 • Zabieg należy wykonywać raz w tygodniu, w przypadku cery naczyniowej raz na dwa tygodnie
 • Sugerowana ilość zabiegów 3-10
 • Przeciwwskazania

  Wszystkie zakaźne choroby skóry, stany gorączkowe, nowotwory, Nie zaleca się oxybrazji osobom, które przeszły atak serca, z wysokim ciśnieniem, świeżo po operacji oraz tych, których skórę poddano leczeniu laserem w przeciągu ostatnich 6 miesięcy.